Taşköprü’nün Yeni Başkanı Hüseyin Arslan Oldu

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin kesin olmayan sonuçları netleşmeye başladı. Taşköprü ilçemizde Yerel Seçim sonuçları açıklandı.

2024 Mahalli İdareler Seçiminde Taşköprü’de heyecanın dorukta olduğu bir seçim yaşandı. AK Parti’nin Taşköprü Belediye Başkan Adayı Hüseyin Arslan seçimi kazanarak bir dönemin ardından yeniden Taşköprü Belediye Başkanı oldu…

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan Kimdir?

Hüseyin Arslan, 5 Ocak 1956 yılında Kastamonu’nun Taşköprü ilçesi Aşağı Çayırcık Köyü’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Taşköprü’de bitirdikten sonra İstanbul Vefa Lisesi’nde 2 yıl okudu ve Taşköprü Lisesi’nden mezun oldu. 1977 yılında Kastamonu Meslek Yüksekokulu İnşaat Bölümü’nden mezun olduktan sonra, profesyonel olarak inşaat sektörüne yöneldi ve aktif olarak 1982 yılından itibaren kamu ve özel sektörlere ait inşaat işleri yaptı.

Arslan, Taşköprüspor ve Kastamonuspor Kulüpleri Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 1991-2009 yılları arasında Taşköprü Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevini yürüttü. Özel bir şirketin 2 yıl yönetim kurulu üyeliğini, 1999-2001 yıllarında yönetim kurulu başkanlığını yürüttü.

Hüseyin Arslan, 2005 yılında kurulmuş olan Türkiye Kontrplak Üreticileri Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği ve ikinci başkanlığı görevini sürdürdü. Evli ve üç çocuk babasıdır. 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde art arda Taşköprü Belediye Başkanlığına seçildi.

AK Parti’den 2019’da tekrar aday olan ancak seçilemeyen Arslan, 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde yeniden aday gösterildi.

Hüseyin Arslan, kesin olmayan sonuçlara göre 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti’den yeniden başkan adayı gösterildi ve bir dönemin ardından yeniden Taşköprü Belediye Başkanı seçildi.