Başkanın Mesajı

Çok Kıymetli Hemşerilerim;

            Belediye Başkanlığı gibi onurlu bir göreve siz değerli hemşerilerimin teveccühü ile 5 yıl aradan sonra üçüncü kez seçilmiş bulunuyorum. Görevimizin onurlu olduğu kadar büyük bir sorumluluk getirdiğinin de bilincindeyim.
Bu bilincin gereği olarak daha önceki dönemlerde olduğu gibi görev sürem içinde katılımcı, şeffaf ve halkın, ihtiyaçlarını öne alan bir belediyecilik anlayışı ile çalışacağız.
Karşılıksız sevdiğimiz Taşköprümüz için verdiğimiz bütün sözleri yerine getirmeyi hedeflemekteyiz.
Tarihi, kültürü ve doğasıyla örnek bir Anadolu kenti olan Taşköprü ilçemize, bunun yanında hem bilim, hem de sanayi alanlarında kısa sürede yeniden bir ivme kazandırma hedefi içerisindeyiz.
Bizler mahalli yöneticiler olarak gelişmiş şehircilik anlayışı içerisinde ilçemizi Taşköprülülerin görmek istediği yerlere taşımak için Meclis üyesi ve mesai arkadaşlarım ile birlikte büyük bir şevkle gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Saygıdeğer Hemşerilerim;

Daha önceki dönemlerimizde olduğu gibi verimlilik ve etkinlik unsurlarına dayalı hizmetlerin en kısa sürede yerine getirilmesini öngören, şeffaflığı, katılımı ve işbirliğini esas alan sosyal belediyecilik anlayışıyla yönetimi ilke edinmekteyiz. Bu anlayış içersinde şuna inanıyoruz ki, halkın katılımı olmadan yerel yönetimlerdeki çalışmalar asla başarılı olamaz.
Sosyal belediyecilik anlayışı halkımızın içinde yer aldığı gözlemlediği ve denetlediği bir yönetim biçimidir. Yerel yönetimlerin kent halkıyla birlikte kentin geleceğini şekillendiren kararları alması, uygulamaları sürekli olarak halkın denetimine açık tutması, yönetimimizin temel prensibidir.
Bu ilkeler doğrultusunda Taşköprü’yü sizlerle birlikte yönetmeye devam edeceğiz.
Amacımız görev insanı olmak, belediyemiz sınırları içinde ikamet eden herkese hizmeti ayrımsız şekilde iletmektir. Tüm insanlarımızı bu amaç etrafında birleştirmektir.

Daha mutlu yarınları birlikte yaşamak ve yaşatmak dileğiyle…

Hedefimiz yaşamaktan keyif alınan bir TAŞKÖPRÜ…

Saygılarımla…

Hüseyin ARSLAN
Taşköprü Belediye Başkanı