Başkanın Mesajı

Saygıdeğer Kıymetli Hemşerilerim,

Ülkemizde 31 Mart 2019 Tarihinde gerçekleşen Mahalli İdareler Seçimlerinde Cenab-ı Allah’ın takdiri, çok kıymetli ve kadirşinas Taşköprülü hemşerilerimin teveccühü ile Taşköprü Belediye Başkanlığı görevine seçilmenin onuru ve gururunu yaşıyorum.

Bu kutlu yola ulaşmamızda bizlerden destek ve dualarını esirgemeyen esnaflarımıza, emektar çiftçilerimize, çocuklarının eğitimlerini ve geleceğini düşünen fedakar annelerimize, resmî kurumlarda ve özel işletmelerde çalışan memurlarımıza, işçi kardeşlerimize  ve siz çok kıymetli  hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Görevimin onurlu olduğu kadar büyük bir sorumluluk getirdiğinin de bilincindeyim.

Bu bilincin gereği olarak görev sürem içinde daha önce söylediğim gibi birlik ve beraberlik içerisinde ayrıştırmadan, eşitlik ve adaletli bir yönetim anlayışını hep birlikte sergileyeceğiz.

Belediye başkanlığı emanetini Halka hizmeti Hakka hizmet bilen Ehil yönetici kadrolarla günün her saatinde ilçemizin sorunlarına çözüm arayacağız.

Davamız Hak davası Davamız Hizmet davasıdır.

Maddi hiçbir beklentim olmadan ilçemize hizmet ve halkımızın duasını alabilmek için çıktığımız bu kutlu yolda Taşköprü’müz için verdiğimiz bütün sözleri yerine getirme gayreti içerisinde olacağız.

Tarihi, kültürü ve doğasıyla örnek bir Anadolu kenti olan Taşköprü ilçemize sanayi, turizm ve tarım alanlarında da kısa sürede bir ivme kazandırma hedefi içerisindeyiz.

Sadece seçimden seçime halkımızın arasında olan değil, kederli günümüzde,  mutlu günümüzde ve her anımızda halkımızın arasında olmaya devam edeceğiz.

Ayrıca önem verdiğimiz konulardan bir diğeri ise tarihi, kültürü, doğası, alt ve üst yapısıyla Avrupa Kentlerini aratmayan ilçemize, gurbetteki hemşerilerimizi çekebilmek, bu doğrultuda ilçe nüfusumuzu ve güzel ilçemize daha kaliteli ve faydalı hizmetler yapabilmek adına belediye bütçemizi arttırmaktır.

Birlik beraberlik içerisinde Taşköprü’müze ve tüm Taşköprü’lü hemşerilerimize cesaretle yılmadan yorulmadan gece gündüz demeden zaman mevhumu olmadan sağlam bir yönetim iradesi ile ilçemiz sorunlarını kısa ve uzun  vadede çözümünü sağlayacak çalışmalar yaparak, çocuklarımıza emanet edeceğimiz geleceğin Taşköprü’müzü planlamak ve inşa etmek durumundayız.

Taşköprülü hemşerilerime en kalbi sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum

 

   Abdullah ÇATAL
Taşköprü Belediye Başkanı