Başkanımız

ÖZGEÇMİŞ

5 Ocak 1956 tarihinde Taşköprü ilçesinin Aşağı Çayırcık Köyü’nde dünyaya geldi. Eğitim hayatına Taşköprü’de başlayan Arslan, İstanbul Vefa Lisesi’nde 2 yıl eğitim aldıktan sonra Taşköprü Lisesi’nden mezun oldu. 1977 yılında Kastamonu Meslek Yüksekokulu İnşaat Bölümü’nden mezun olan Arslan, 1982 yılından itibaren inşaat sektöründe aktif olarak çalışmaya başladı.

Sivil Toplum ve Yöneticilik

Hüseyin Arslan, Taşköprüspor ve Kastamonuspor kulüplerinde yönetim kurulu üyeliği yaptı. Ayrıca, 1991-2009 yılları arasında Taşköprü Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevini üstlendi. Özel sektörde de yöneticilik deneyimi bulunan Arslan, 1999-2001 yıllarında bir şirketin yönetim kurulu başkanlığını yaptı.

Siyasi Kariyeri

Hüseyin Arslan, AK Parti’nin Kastamonu Taşköprü Belediye Başkan adayı olarak gösterildi ve seçimleri kazanarak Taşköprü Belediye Başkanı oldu. Öncesinde 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde de Taşköprü Belediye Başkanlığı görevini üstlenen Arslan, 31 Mart 2024 yerel seçimleri sonrasında tekrar belediye başkanı seçildi.

Özel Hayatı

Evli ve üç çocuk babası olan Hüseyin Arslan, 2005 yılında kurulan Türkiye Kontrplak Üreticileri Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği ve ikinci başkanlık görevlerini yürütmektedir.