Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal’dan Müjde; “Doğal Kaynaklı İçme Suyu Musluklardan Akmaya Başladı”

Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal’dan Müjde;
“Doğal Kaynaklı İçme Suyu Musluklardan Akmaya Başladı”
Taşköprü Belediyesi tarafından geçtiğimiz haftalarda açılışı gerçekleştirilen içme suyu arıtma tesisinden alınan numuneler Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan analizler sonucunda sağlıklı bulundu. Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz haftalarda açılışı gerçekleşen içme suyu arıtma tesisimizden alınan numuneler, Sağlık Bakanlığı tarafından sağlıklı bulunmuştur” dedi.
Hasanlı Göleti’nden gelen doğal kaynaklı içme suyunun, içme suyu hattından verildiğini ve bugünden itibaren Taşköprü halkına ulaştığının müjdesini veren Başkan Çatal, “Artık musluklarımızdan akmakta olan yeni içme suyumuz, sağlığınızı korurken aynı zamanda çevreye duyarlı bir yaklaşımı da temsil ediyor. Bu kalıcı hizmetin ilçemize ve kadirşinas halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Halkımızın sağlığı ve ilçemizin geleceği için yapılan bu adım, hepimiz için büyük bir öneme sahiptir. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.
Doğal kaynaklı içme suyunun bugün ilçe genelini kapsayan içme suyu boru hattına verilmesi anons yapılarak da ilçe halkına duyuruldu.
(Haber Merkezi)

default